Ile trwa proces odkwaszania organizmu?

0

Ile trwa proces odkwaszania organizmu?

Zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa organizmu może stać się dużym problemem  i mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Odkwaszanie organizmu nie jest procesem, który trwa jeden lub kilka dni i wymaga zmiany nawyków żywieniowych

 

Odkwaszanie: różne podejścia

Istnieje kilka strategii odkwaszania, każdy jest oparty o rezygnację pewnych składników diety i dostarczenie organizmowi odpowiednich, wspierających osiąganie równowagi kwasowo-zasadowej składników. Pamiętaj: jeśli podejrzewasz, że masz zakwaszony organizm, odwiedź lekarza i wykonaj zaleconą przez niego diagnostykę, aby określić rzeczywisty stan swojego zdrowia. Najprostszą odpowiedzią na pytanie: ile trwa odkwaszanie organizmu,? jest: tyle, aż osiągnięte zostanie założone pH organizmu. Można je łatwo oznaczać w moczu za pomocą pasków pH.

Zmiana nawyków żywieniowych przy odkwaszaniu organizmu najczęściej może dać zauważalne efekty w przeciągu dwóch-trzech tygodni. Konieczna będzie rezygnacja z takich artykułów spożywczych jak białe pieczywo, kawa, czarna herbata i kakao, a także z mięsa wieprzowego, białego ryżu i żółtych serów. Warto zwrócić uwagę na redukcję stresu, który ma bardzo duży wpływ na zakwaszenie. Wykorzystanie technik mindfullness, oddechowych, ćwiczenia jogi mogą pomóc w osiągnięciu spokoju psychicznego. Obniżenie poziomu stresu jako element odkwaszania organizmu może trwać dłużej, niż wprowadzenie zmian w diecie, ale zdecydowanie: warto! Wsparciem diety i eliminacji stresu jest umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna: spacery, ulubione ćwiczenia wspierają metabolizm i stymulują uwalnianie serotonin, hormonów poprawiających humor. 

 

Wsparcie suplementów

Zastosowanie suplementów diety może wspomóc organizm w osiągnięciu równowagi i odkwaszeniu szybciej, niż wyłącznie stosując odpowiednią dietę. Skoncentrowane, naturalne ekstrakty są tak dobrane, aby uzyskanie odpowiedniego pH było prostsze  i szybsze, a także łatwiej można było utrzymać ten efekt przez długi czas. Przyjmowanie suplementów diety powinno być poprzedzone konsultacją lekarską, który oceni zapotrzebowanie organizmu oraz pomoże dobrać odpowiedni preparat. Można także skonsultować się farmaceutą w celu określenia dawkowania i długości przyjmowania preparatu. 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl