GRECKIE SKARBY - MYDEŁKA Z KORFU

0

W dzisiejszym wpisie odchodzimy od aloesu, ale pozostajemy w temacie pielęgnacyjno-kosmetycznym. Dodam przy tym, że jest to temat typowo wakacyjny, kojarzący się z Grecją i oliwkami. Wiecie już?

Oliwkowe mydła z Korfu

NATURALNE MYDŁO Z OLIWY Z PESTEK OLIWEK

Korfu  to niewielka,  grecka wysepka, w północnej części Morza Jońskiego. Słynie z pięknych plaż, malowniczych zatoczek i ciągle jeszcze zachowanej autentyczności. Nadal można spotkać tu miejsca nieskażone masową turystyką i zobaczyć jak wygląda typowe, wyspiarskie życie.  A turystyka na wyspie zaczęła się rozwijać w latach 70. ubiegłego stulecia.  Wtedy też zaczęto stopniowo zamykać istniejące na wyspie fabryki. Wiadomo, wszyscy uznali, że to turystyka jest przyszłością wyspy. Na szczęście jedna ze starych fabryk przetrwała te zawirowania i z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Mowa tu o fabryce mydła oliwkowego PATOUNIS.

Rodzinna firma z tradycjami

Fabryka ta została założona  przez rodzinę Patounis i działa nieprzerwanie od 160 lat. Obecnie właścicielem jest potomek założycieli, który kontynuuje rodzinną tradycję. Mydło wciąż wytwarzane jest ręcznie, według najstarszej receptury, a oliwa pochodzi z lokalnych plantacji oliwek. Mamy tu więc połączenie rodzinnej pasji  z najwyższej jakości, oliwą z korfiańskich gajów oliwnych. Sam budynek, w którym wytwarza się mydła jest wpisany na listę zabytków, a mydło produkuje się przy pomocy tych samych narzędzi, co kiedyś. Nie zobaczymy tam maszyn i komputerów sterujących fabryką. Gwarancją jakości jest bowiem ręczna produkcja, a tego nie podrobi żadna maszyna.  Proces produkcji  może wydawać się prosty. Najpierw miesza się oliwę z oliwek z sodą kaustyczną, następnie mieszaninę się podgrzewa, do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Kolejnym etapem jest płukanie wodą z solą morską oraz przekładanie masy do drewnianych form. Mydło stygnie i twardnieje, a w międzyczasie nabija się na nie pieczęć z nazwą fabryki i kroi. Później kostki zostawia się na 4 miesiące, a kiedy wyschną i dojrzeją, wędrują do klientów. Nic tu nie jest przyspieszane, wszystko toczy się, niespiesznym greckim rytmem.

Właściwości oliwkowego mydełka

NATURALNE MYDŁO Z OLIWY Z OLIWEKSkład korfiańskich mydeł jest krótki: oliwa z oliwek, soda kaustyczna, woda i sól morska. Żadnych sztucznych dodatków czy substancji zapachowych. A wiadomo, że im krótszy skład, tym lepiej dla naszej skóry. Mydło wykonane na bazie oliwek posiada wiele naturalnych właściwości pielęgnacyjnych. Przede wszystkim dobrze oczyszcza i nawilża skórę, ale też wygładza zmarszczki. Świetnie sprawdza się przy pielęgnacji cery trądzikowej, ponieważ usuwa nadmiar sebum, zmniejsza rozszerzone pory, a dodatkowo działa antybakteryjnie. I co istotne, mydło to nie podrażnia i nie uczula! Pomaga też na choroby skórne oraz łagodzi zmiany odleżynowe.

Jeśli nie w Grecji, to gdzie?

Jeśli jednak nie macie Korfu w swoich tegorocznych, wakacyjnych planach to nic straconego! W naszym sklepie znajdziecie dwa rodzaje mydeł z Korfu. Pierwsze z nich to naturalne mydło z oliwy z oliwek. Jego cechą jest to, że słabo się pieni, ale mimo tego jest bardzo wydajne. Polecane jest do pielęgnacji cery wrażliwej oraz do pielęgnacji skóry niemowląt. Drugie z nich to zielone mydło oliwkowe, produkowane z oliwy z pestek. Kiedy mydło jest wylewane do kadzi ma intensywnie zielony kolor, który zawdzięcza chlorofilowi oliwkowemu. Podczas wysychania kolor jaśnieje, jednak w środku mydło pozostaje zielone. Nadaje się ono do każdego rodzaju skóry oraz do mycia włosów.

Już teraz możecie poczuć trochę Grecji w swoim domu. Zapraszamy do naszego sklepu!

Aloesy.com

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl