Aloes – roślina nieśmiertelności

0

„Lilia pustyni”, „niebiańska pałeczka” czy właśnie „roślina nieśmiertelności”, jak zwykli ją nazywać Egipcjanie. O czym mowa? Oczywiście o Aloe Vera, jednej z najstarszych roślin świata, która wspaniale oczyszcza i regeneruje organizm. 

aloes do picia

Skąd bierze się ta siła?

Aloes to bardzo popularna roślina. Zdobi nasze parapety, przykuwa uwagę swoim niezwykłym kształtem. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy jakie bogactwo kryje się w tych sztywnych, zielonych liściach, z postrzępionymi brzegami. To właśnie ich skład jest rozwiązaniem zagadki magicznych właściwości aloesu.  W żelu aloesowym znajdziemy szeroką paletę aminokwasów, witamin, minerałów i enzymów, korzystnie wpływających na nasz organizm. Uważa się jednak, że najważniejszym składnikiem aloesu jest acemannan. To niezwykle cenny polisacharyd, który odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i spowolnieniu procesów starzenia.  A jakie inne korzyści niesie ze sobą aloes?

4xO – oczyszczanie, odtruwanie, odkwaszanie, odtłuszczanie

Tak, w wielkim skrócie, można opisać właściwości aloesu. Dzięki bogactwu składników prozdrowotnych, aloes zwiększa odporność, poprawia przemianę materii, z co za tym idzie, jest świetną propozycją dla osób na diecie.  Ponadto odtruwa organizm i oczyszcza go z wszelkich zanieczyszczeń. Reguluje pH organizmu oraz poziom cukru i cholesterolu. Wykazuje również działanie przeciwzapalne i ochronne. Świetnie działa na skórę, pomaga w jej regeneracji po oparzeniach i drobnych skaleczeniach czy otarciach.  Lista ta wydaje się nie mieć końca, a trzeba zaznaczyć, że nie jest to nawet połowa cudownych właściwości aloesu. Tyle jednak wystarczy, żeby przekonać wszystkich, że ta roślina ma moc! Jak jednak stosować aloes?

Który aloes wybrać i jak właściwie się go stosuje?

Na świecie istnieje aż 400 odmian aloesu, jednak tylko 15 z nich ma dobroczynny wpływ na organizm. Najbardziej bogaty w składniki odżywcze jest Aloe Vera Barbadensis Miller i to właśnie tej odmiany powinniśmy poszukiwać, wybierając żel aloesowy. Tak właśnie, żel a nie sok! Pamiętajmy o tym, ponieważ sok zawiera dużo więcej wody, przez co nie może być aż tak skuteczny. Należy też sprawdzić, czy do produkcji naszego żelu używa się wyłącznie czystego miąższu z wnętrza rośliny. Dzięki temu unikniemy zawartości aloiny, która ma działanie przeczyszczające, a znajduje się tylko w zielonej skórce zewnętrznej. Dobrze jest kiedy produkt, który wybierzemy posiada certyfikat jakości, co jest gwarancją, że spożywany przez nas żel, pozwoli nam się cieszyć całym bogactwem tej magicznej rośliny.

Aloes do picia - jak stosować?

Dla prawidłowego działania żelu ważne jest jego właściwe przyjmowanie i dozowanie. Docelowa dawka wynosi 100 ml, jednak należy pamiętać, że im organizm bardziej obciążony tym, niższa powinna być dawka początkowa. Z racji tego, że aloes odtruwa, odkwasza i oczyszcza organizm, na początku możemy zaobserwować tzw. pierwotne pogorszenie. Może dojść do podwyższenia ciśnienia krwi i poziomu cukru. Czasem występują również bóle głowy, biegunka i zmiany skórne. Symptomy te są objawem samooczyszczania się organizmu, dlatego też pierwotne pogorszenie jest pozytywnym znakiem. Aby jednak uniknąć gwałtownych przypadków pogorszenia, zaleca się rozpoczęcie kuracji od 5ml, 3 razy dziennie. Dawka ta może być stopniowo zwiększana. Żel powinno się spożywać w czystej postaci ( bez mieszania z innymi płynami), 2 minuty przed posiłkiem.  Potem nie pozostaje nam nic innego,  jak obserwowanie pozytywnych zmian zachodzących w naszym organizmie.

Na koniec trzeba dodać, że aloes nie jest lekarstwem! Nie leczy, a jedynie wspiera nasz organizm w prawidłowym funkcjonowaniu. Bo to przecież nasz organizm, jest głównym bohaterem w walce z chorobami i powinniśmy o niego dbać.

kosmetyki z aloesem

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl